Inspiracje: mieszkanie w stylu skandynawskim z domieszkami stylu industrialnego prosto z Indii, czyli uroczy miszmasz

Tak, tak, dobrze widzieliście w tytule – zabieram Was dzisiaj do mieszkania w New Delhi, urządzonego w stylu skandynawskim. Jednak, jak można się spodziewać, nie jest to czysto skandynawskie wnętrze, jest tu dużo ciekawiej. Przede wszystkim biel jest konsekwentnie przełamywana i ocieplana kolorem, a dodatkowo widać duże wpływy stylu industrialnego – czyli tak jak lubię najbardziej. To taka Skandynawia, w której nie jest zimno i w której świeci słońce – jednym słowem taka, która znajduje się w Indiach.

Zwiedzanie zaczęliśmy od salonu – mamy tutaj charakterystyczną dla stylu skandynawskiego białą drewnianą podłogę, białe ściany, kanapy i kominek, są przytulne futrzane narzuty, jest nawet metalowy łoś wiszący na ścianie. Uwagę zwraca też żyrandol utrzymany już w mocno industrialnym klimacie. Z loftów zapożyczona jest też ceglana ściana za telewizorem, czy podkreślone czarną farbą rury. Mamy też żółte, granatowe i brązowe dodatki, które przełamują nudę bieli. Meble w naturalnym drewnianym kolorze ocieplają dodatkowo wnętrze. Plakaty i obrazy to już wisienka na torcie tej aranżacji.

Kuchnia połączona jest z jadalnią, na dużej powierzchni nietypowo umieszczono aż dwa stoły, co daje trochę kawiarniany klimat. Zachowana została kolorystyka i styl znany nam już z salonu.

Żółta kanapa została wbudowana w szafki kuchenne – bardzo ciekawe rozwiązanie.

Sama kuchnia to bardzo prosta biała zabudowa z czarnymi blatami i niewielką ilością otwartych półek. Charakteru dodaje jej biała cegiełka wypełniająca miejsce między dolnymi i górnymi szafkami.

Bardzo lubię powyższe zdjęcie – ładnie pokazuje jak idealnie stylistycznie zgrane są ze sobą jadalnia i salon.

Na koniec sypialnia – muszę przyznać, że to pomieszczenie zrobiło na mnie najmniejsze wrażenie, pewnie przez to, że nie jestem fanką tego typu napisów na ścianach, wydają mi się dość infantylne. Moje serce za to podbiły dwa wygodne fotele i duża lampka nocna.

A Wam jak się podoba?

Źródło wszystkich zdjęć: planete-deco

Polub Home Changer na Facebooku, żeby nie przegapić kolejnych inspiracji!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *