Inspiracje: Skandynawia z domieszkami stylu industrialnego prosto z… Indii

Dziś chciałam pokazać wam wnętrze prosto z New Delhi, w którym dominuje styl skandynawski. Jednak, jak można się spodziewać, nie jest to czysto skandynawskie wnętrze, jest tu dużo ciekawiej. Przede wszystkim biel jest konsekwentnie przełamywana i ocieplana kolorem, a dodatkowo widać duże wpływy stylu industrialnego – czyli tak jak lubię najbardziej. To taka wersja Skandynawii, w której świeci indyjskie słońce 😉

Zwiedzanie zaczęliśmy od salonu – mamy tutaj charakterystyczną dla stylu skandynawskiego białą drewnianą podłogę, białe ściany, kanapy i kominek, są przytulne futrzane narzuty, jest nawet metalowy łoś wiszący na ścianie. Uwagę zwraca też żyrandol utrzymany już w mocno industrialnym klimacie. Z loftów zapożyczona jest też ceglana ściana za telewizorem, czy podkreślone czarną farbą rury. Mamy też żółte, granatowe i brązowe dodatki, które przełamują nudę bieli. Meble w naturalnym drewnianym kolorze ocieplają dodatkowo wnętrze. Plakaty i obrazy to już wisienka na torcie tej aranżacji.

Kuchnia połączona jest z jadalnią, na dużej powierzchni nietypowo umieszczono aż dwa stoły, co daje trochę kawiarniany klimat. Zachowana została kolorystyka i styl znany nam już z salonu.

Żółta kanapa została wbudowana w szafki kuchenne – bardzo ciekawe rozwiązanie.

Sama kuchnia to bardzo prosta biała zabudowa z czarnymi blatami i niewielką ilością otwartych półek. Charakteru dodaje jej biała cegiełka wypełniająca miejsce między dolnymi i górnymi szafkami.

Bardzo lubię powyższe zdjęcie – ładnie pokazuje jak idealnie stylistycznie zgrane są ze sobą jadalnia i salon.

Na koniec sypialnia – muszę przyznać, że to pomieszczenie zrobiło na mnie najmniejsze wrażenie, pewnie przez to, że nie jestem fanką tego typu napisów na ścianach, wydają mi się dość infantylne. Moje serce za to podbiły dwa wygodne fotele i duża lampka nocna.

I jak się Wam podoba? A może zauważyliście coś dziwnego w tych zdjęciach?

No więc… nie są to w ogóle zdjęcia! Jest to tylko (a raczej aż!) mistrzowska wizualizacja wykonana przez Ravindre Kumara z Image Box Studio w New Delhi przy użyciu Corona Renderer. Ja dałam się nabrać w 100%!

Tutaj znajduje się link do oryginalnego projektu umieszczonego na behance.net. Zdjęcia wykorzystałam na blogu za wiedzą i zgodą autora.

 

Polub Home Changer na Facebooku, żeby nie przegapić kolejnych inspiracji!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *