Inspiracje: kominki z betonu architektonicznego

Ostatnio dużo czasu spędziłam on-line poszukując inspiracji do projektu kominka. Jako że kominek wybudowany przez poprzednich właścicieli wyglądał tak, że brakowało nad nim jeszcze tylko głowy dzika i szabli wąsatego wujka Janusza, jedno wiedziałam od samego początku – ma być nowocześnie. Na początku oczywiście zakochałam się w pięknych, minimalistycznych kominkach w stylu skandynawskim, całych w bieli, jak np. te:

źródło: My Paradissi

źródło: Sors Paris

źródło: Homedit

Piękne, prawda? Na szczęście mój pragmatyczny mąż szybko pozbawił mnie złudzeń i wytłumaczył, dlaczego nie będziemy mieli białego kominka. Jeżeli jeszcze sami tego nie wydedukowaliście, już spieszę z wyjaśnieniem – bo się pobrudzi. Wobec tak oczywistego argumentu szybko skapitulowałam i zaczęłam rozglądać się za bardziej praktycznym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że za nic w świecie nie chciałam zrezygnować z miejsca do przechowywania drewna, bo uważam, że niesamowicie ociepla to wnętrze i dodaje klimatu. Sam kominek, zwłaszcza nierozpalony, wygląda jak zwykła czarna dziura. Moim zdaniem dopiero w otoczeniu drewna zyskuje odpowiedni kontekst. I mimo, że mój mąż przytaczał wszystkie racjonalne argumenty w stylu “od drewna się brudzi” i “wyjdą Ci z niego robaki”, tym razem byłam uparta jak muł.

Po długich dyskusjach oto jak wygląda nasz kompromis – kominek z frontem wyłożonym niebrudzącym się betonem architektonicznym i miejscem na drewno wyłożonym jeszcze bardziej niebrudzącymi się kaflami gresowymi. Oto nasze inspiracje:

źródło: NY Times

źródło: Magnolia Market

źródło: Homedit

Długo zastanawialiśmy się nad rodzajem betonu, w końcu zdecydowaliśmy się na płyty betonowe z młodej polskiej firmy C4Y.

Debata trwała też nad kolorem, bo korciło mnie, żeby wybrać biały, ale jednak zdecydowaliśmy się na szary naturalny, wychodząc z założenia, że jak już kładziemy beton, to niech ma kolor betonu.

Teraz tylko pozostaje mi trzymać kciuki za ekipę remontową, żeby uwinęli się ze wszystkimi pracami i żebym jak najszybciej mogła Wam pochwalić się efektem.

Jeśli nie chcesz przegapić posta z moim kominkiem, to może polubisz nas na Facebooku?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *