Ratunku, jak schować grzejnik, czyli wyeksponuj to, czego nie da się ukryć

Czasem sobie myślę, że grzejnik to w polskiej mentalności najbardziej wstydliwy element wyposażenia mieszkania. Przodujemy w jakiś dziwnych, ażurowych zabudowach i obudowach z drewienek i sklejek mających na celu ukryć ten kłopotliwy element naszych wnętrz.A tymczasem, sorry, taki mamy klimat – bez kaloryferów zimą ani rusz i nie ma w tym żadnego powodu do wstydu. Wracając więc do tytułowego pytania Jak schować grzejnik? odpowiadam: Nie chować! Eksponować!

Przedstawiam Wam garść inspiracji z kolorowymi grzejnikami w roli głównej:

źródło: farrow&ball

źródło: fantasticfrank

źródło: designsponge

źródło: improvisedlife

źródło: warmrooms

źródło: dekorolog

I jak się Wam podoba? Wyobraźcie sobie każde z tych wnętrz z białym grzejnikiem, albo nie daj Boże z drewnianą obudową na grzejnik… Brrr!

Dla tych, dla których aż takie afiszowanie się z grzejnikiem to jednak przesada, mam kolorowe grzejniki, które niczym ninja wtapiają się w tło. (A jednak wciąż nie jest to najpopularniejszy polski zestaw, czyli biały grzejnik na białej ścianie). Efekt, musze przyznać, też jest niezły.

źródło: bo-bedre

źródło: batiproduits

źródło: lonny

źródło: refinery29

źródło: bisque_radiators on Instagram

źródło: decor8 on Instagram

 A na koniec wersja patriotyczna:

No dobra, do tej ostatniej wersji was nie zachęcam…

I jak, daliście się przekonać, że kaloryfer nie zawsze musi być biały i że czasem, jeśli nie da się czegoś ukryć, to lepiej to wyeksponować? Ja przy okazji remontu, który właśnie u mnie trwa, zawiozłam dwa stare grzejniki do lakiernika samochodowego. Mam nadzieję, że już niedługo będę się mogła nimi pochwalić. Trzymajcie kciuki!

Bądź na bierząco z trendami i polub Home Changer na Facebooku!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *