Metamorfozy: co zrobić ze starą boazerią?

Boazeria – wraz z meblościanką królowała w polskich mieszkaniach za czasów PRL. Dziś, niespodziewanie, przeżywa drugą młodość i staje się całkiem popularnym trendem we wnętrzarstwie. Jeżeli jeszcze gdzieś się u Was uchowała, albo kupiliście mieszkanie z rynku wtórnego “po babci”, które przypomina leśniczówkę, to zastanówcie się dwa razy, zanim zdecydujecie się na zrywanie boazerii. Niestety ściany pod nią wyglądają przeważnie jak jesień średniowiecza, tak więc czeka was kładzenie tynków, szpachlowanie – jednym słowem kurz i brud.

Dla tych, którzy zastanawiają się nad prostszym i tańszym rozwiązaniem, czyli przemalowaniem boazerii, mam parę inspirujących zdjęć prosto z Filadelfii z domu architekt Michelle Gage. Wszystkie zdjęcia pochodzą z bloga Design Sponge.

Oczywiście największą zmianą jest przemalowanie boazerii na biało – pokój wygląda dzięki temu dużo bardziej lekko i świeżo. Ściana z telewizorem zyskała białą zabudowę, co dobrze koresponduje z przemalowaną boazerią i pozwoliło na zorganizowanie tej przestrzeni, która przed remontem była mocno chaotyczna. Belki sufitowe przy białych ścianach zostały bardziej wyeksponowane i nadają pomieszczeniu charakteru.

Nie tylko boazeria szpeciła to pomieszczenie przed metamorfozą – widzicie to okropne brązowe PCV na podłodze? Teraz pojawiły się tam drewniane panele i całość przestała kłóć w oczy. Bohaterką nowej aranżacji została też piękna zielona kanapa, którą dumnie postawiono na środku pokoju. Jej wielkość dobrze współgra z dużym metrażem pomieszczenia – wcześniej stało tam kilka mniejszych kanap, które wyglądały jakby ktoś bez pomysły poupychał je po kątach. Jak widać, odważne postawienie dużego mebla na środku dużego pokoju może świetnie się sprawdzić.

Świetną robotę robią też gustowne dodatki, które znalazły swoje miejsce na otwartych półkach. Przez to całe pomieszczenie wygląda na cieplejsze i zyskuje niepowtarzalny charakter.

Koszt metamorfozy (zabudowa ściany z TV, panele i malowanie, bez kanapy) wyniósł mniej niż 1000 dolarów. Jak dla mnie – świetnie wydane pieniądze!

Nie chcesz przegapić następnych postów o metamorfozach? Polub nas na Facebooku!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *