Trendy: różne krzesła przy jednym stole

Pamiętacie czasy, kiedy torebkę dobierało się zawsze pod kolor butów? Wielkim modowym foux pas (a już w najlepszym przypadku chociaż szaloną ekstrawagancją) było założenie brązowej torebki do czarnych kozaków.

Podobnie jak w modzie, trendy zmieniają się we wnętrzarstwie – wszelkie komplety są dziś zdecydowanie passe. Jeżeli w swoim domu masz stół, krzesła, komodę i regał z jednej serii, twoje mieszkanie jest księgową wśród mieszkań, chodzącą w brązowej garsonce, brązowych czółenkach i z brązową aktówką.

Wiadomo jednak, że taniej wymienić co sezon buty niż komodę. Jest jednak łatwy sposób na odświeżenie wnętrza i nadanie mu modnego, eklektycznego sznytu i to niezależnie od tego, w jakim stylu urządzone jest twoje mieszkania – krzesła!

Mieszanie różnych krzeseł przy jednym stole nie jest gorącym trendem ostatnich tygodni – w czasopismach, na blogach wnętrzarskich czy Pintereście można zaobserwować takie zestawienia już od kilku sezonów.

Krzesła można zestawiać ze sobą na kilka sposobów:

1. Ten sam kształt, różny kolor

To jeden z prostszych sposobów łączenia krzeseł, może też być wyjątkowo tani, jeżeli zdecydujemy się pomalować krzesła, które już mamy.

Idealnie pasuje do jasnych, lekkich wnętrz, którym chcemy dodać trochę charakteru.

źródło: Pinterest

źródło: Casa Vogue

Jeżeli boicie się zbyt krzykliwego efektu, możecie postawić na przykład na połączenie bieli i czerni.

źródło: Jelanie

Jeżeli jednak nie przemawiają do was kolorowe wnętrza, to drugi sposób łączenia krzeseł jest dla Was:

2. Ten sam kolor, inny kształt

Można w ten sposób stworzyć dużo bardziej stonowane wnętrze, które mimo to zupełnie nie będzie nudne.

źródło: Houzz

W tym wariancie pięknie sprawdzi się też postawienie na naturalne drewno.

źródło: Arquitetura do Imovel

Nie jest też powiedziane, że w trzeba całkowicie zapomnieć o kolorze – wystarczy, że zdecydujecie się na jeden przewodni.

źródło: A Beautiful Mess

Przy stosowaniu zasady wspólny kolor inny kształ można też śmiało postawić na kombinację stonowanych kolorów, jak np. Biel lub czerń połączona z kolorem naturalnego drewna. Dobry efekt uzyskamy też, jeżeli tylko niewielka część krzeseł będzie inna.

źródło: Elle Decoration

3. Kontrast retro i nowoczesność

Do odważnych świat należy – jeżeli chcesz, możesz też łączyć krzesła vintage z krzesłami z najnowszych katalogów.

źródło: Arquitetura do Imovel

źródło: Pinterest

4. Totalne szaleństwo

Ta metoda łączenia krzeseł jest moją ulubioną. Wymaga też jednak największego kunsztu – mało kto umie zestawić tak różne krzesła i sprawić, by wyglądały tak dobrze.

źródło: La Maison d’Anna G.

Mamy tutaj krzesła nowoczesne, retro, w naturalnym drewnie, bieli, czerni, zielone, są też stołki – jedyne, czego brakuje to krzesła w stylu Ludwika XIV 🙂

Nawet jeżeli marzy Ci się równie zwariowane połączenie u ciebie w jadalni, radziłabym jednak zacząć od prostszych sposobów łączenia i z czasem dołączać kolejne krzesła. Podejdź do urządzania domu jak do procesu, w którym systematycznie pojawia się nowa perełka.

Wszystkim życzę przepięknych i oryginalnych efektów!

źródło: Style me pretty

One comment

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *