Trendy: color-blocking, czyli daj się ponieść kolorom i geometrii

Jeżeli tak jak ja, prawie całe mieszkanie macie pomalowane na biało, to mam dziś dla Was garść inspiracji, jak wprowadzić trochę życia w wasze cztery ściany. W sam raz na wiosnę!Słyszeliście o modnym ostatnio pojęciu color-blockingu? To nic innego jak zestawianie ze sobą kolorów, które znajdują się po dwóch różnych stronach na kole barw – chodzi o uzyskanie kontrastu.

Uważa się, że jest to trend zapoczątkowany przez holenderskiego malarza Pieta Mondriana, tworzącego w pierwszej połowie XX wieku. Poniżej mała próbka jego charakterystycznego stylu.

źródło: Wikimedia

Do mody przeniósł go Yves Saint Laurent, tworząc słynną Mondrian dress, która w 1966 roku zagościła na okładce francuskiego Vougue’a.

źródło: gemeentemuseum.nl

Od tego czasu color-blocking regularnie wraca na wybiegi. A tak to już jest, że co na wybiegach, to inspiruje designerów i projektantów wnętrz. I w końcu ląduje pod strzechą Smitha i Kowalskiego. Tak więc zapomnijcie o nudnych ścianach i dajcie się ponieść geometrii i kolorom!

źródło: Hello Blogzine

źródło: Streetbalades

źródło: Style Library

źródło: Decorobject

źródło: Plascon

No i jak Wam się podoba? Przyznajcie, że robi to wrażenie i jest wyjątkowo ciekawą alternatywą dla bieli, szarości i największego zła polskich ścian – kremowych beży.

Jeżeli jednak dostaliście oczopląsu od samego patrzenia na zdjęcia i nie wyobrażacie sobie spędzenia kilku godzin w tak pomalowanym pokoju, to mam też dla Was równie fajne inspiracje, gdzie występuje jeden kolor w różnych  odcieniach.

źródło: Emerciv

źródło: mookihome

źródło: Digsdigs

W zasadzie robotę robi też jeden kolor nałożony na ścianę w geometrycznym kształcie. Może to być trójkąt, prostokąt, a nawet koło. Nie musicie się też ograniczać tylko do ściany – jeśli tylko chcecie, możecie zahaczyć o sufit a nawet podłogę czy okno!

źródło: Vintagerevivals

źródło: medium.com/@jeffitow

źródło: Digsdigs

źródło: The Times

źródło: Vivir Hogar

źródło: Puppetconnection

źródło: Deckers

źródło: Design-outfit

źródło: Dominfo

Zwróćcie też uwagę, jaki to dobry sposób na wydzielenie stref o różnej funkcji w jednym pomieszczeniu.

źródło: Dominfo

źródło: Dominfo

A żeby już w ogóle namieszać Wam w głowach, na koniec perełka z instagrama: color-blocking w łazience!

Dobrze, teraz jest ten moment, kiedy nerwowo rozglądacie się po domu w poszukiwaniu idealnej ściany na eksperymenty. Powodzenia!

A teraz każdy to nie ma w domu beżowych ścian klika lubię to!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *